Kurser i Roskilde - LOF Roskilde Greve

LOF Roskilde Greve

Viden i bevægelse

  • @navn
     
    Bliv klogere på internettet
    Start: 03.04.18
    tirsdag 18:30
    Frederik Kinnunen
    Roskilde, Kildegården
  • @navn
     
    Forårsyoga fra 50 år
    Start: 07.05.18
    mandag 12:00
    Sanne Petersen
    Roskilde, Gråbrødre Skole, Roskilde -
  • @navn
     
    Generalforsamling - LOF Roskilde Greve
    Start: 21.03.18
    onsdag 18:00
    Lise Hansen
    Roskilde, Gulddysse kulturgård
 

Er startet

  • @navn
     
    Børneyoga (1½ -3 år) i følge med voksen - ULIGE UGER
    søndag 14:45
    Charlotte Tolstrup
    Roskilde, Trekronerskole
  • @navn
     
    Børneyoga (4-7 år) i følge med voksen - LIGE UGER
    søndag 13:30
    Charlotte Tolstrup
    Roskilde, Trekronerskole
  • @navn
     
    Dansk yoga Roskilde
    tirsdag 17:00
    Louise Skou Andersen
    Roskilde, Trekronerskole
  • @navn
     
    EFFEKT-træning Gadstrup
    fredag 08:15
    Karina Skovgaard
    Roskilde, 1. sal
  • @navn
     
    Energiopbyggende Hatha Yoga Roskilde
    torsdag 17:45
    Kirsten Handrup Nikolaisen
    Roskilde, Trekronerskole
  • @navn
     
    Español VI Conversación y gramática
    torsdag 17:00
    Elise Weng
    Roskilde, Absalons Skole
  • @navn
     
    Gotved bevægelse og afspænding
    tirsdag 19:30
    Heidi Holmkvist
    Viby Sjælland, Peder Syv Skolen
  • @navn
     
    Hatha Yoga fra 50 år Roskilde
    mandag 12:00
    Sanne Petersen
    Roskilde, Gråbrødre Skole, Roskilde -
  • @navn
     
    Hatha Yoga Jyllige
    mandag 08:45
    June Horup
    Jyllinge, Spraglehøjgaard
  • @navn
     
    Hatha Yoga Jyllige
    mandag 10:30
    June Horup
    Jyllinge, Spraglehøjgaard
  • @navn
     
    Italiensk II - III
    torsdag 17:00
    Claudio Passilongo
    Roskilde, Absalons Skole
  • @navn
     
    Jazz - sammenspil
    fredag 13:15
    Claudio Passilongo
    Roskilde, Kildegården - det musiske hus
  • @navn
     
    Klaver
    mandag 12:00
    Else Ruth Skov
    Roskilde, Gråbrødre Skole, Roskilde -
  • @navn
     
    Kreativ Hobby
    mandag 19:00
    Tove Nielsen
    Jyllinge, Baunehøjskolen
  • @navn
     
    Patchwork
    lørdag 10:00
    Tove Nielsen
    Roskilde, Gråbrødre Skole, Roskilde -
  • @navn
     
    Patchwork
    lørdag 10:00
    Tove Nielsen
    Roskilde, Gråbrødre Skole, Roskilde -
  • @navn
     
    Puls og Pilates
    mandag 17:00
    Anne Hega Nielsen
    Roskilde, Klostermarksskolen
  • @navn
     
    Sang og stemmetræning
    mandag 15:45
    Tatiana K. Gudnæs
    Roskilde, Gråbrødre Skole, Roskilde -
  • @navn
     
    Sang på Munksøgård
    tirsdag 19:30
    Hanne Lassen
    Roskilde, Munksøgård
  • @navn
     
    Spansk for begynder
    tirsdag 17:00
    Elise Weng
    Roskilde, Kildegården
  • @navn
     
    Syng sammen
    fredag 11:00
    Claudio Passilongo
    Roskilde, Kildegården - det musiske hus
  • @navn
     
    Syning og design
    onsdag 19:00
    Sanne Lantow-Humble
    Roskilde, Gråbrødre Skole, Roskilde -
  • @navn
     
    Syning øvede
    mandag 12:30
    Annette Berg Enemark
    Roskilde, Gråbrødre Skole, Roskilde -
  • @navn
     
    Syning øvede
    mandag 09:30
    Annette Berg Enemark
    Roskilde, Gråbrødre Skole, Roskilde -
  • @navn
     
    Yoga i Ågerup
    mandag 16:30
    Susanne Grange
    Roskilde, Ågerup Bibliotek
 

Klik på det enkelte kursus/foredrag for mere information og tilmelding.