Kurser i Roskilde - LOF Roskilde Greve

LOF Roskilde Greve

Viden i bevægelse

  • @navn
     
    Familien i køkkenet
    Start: 25.11.17
    lørdag 10:00
    Gitte Kühne Plambek
    Roskilde, Østervangsskolen
  • @navn
     
    Forårsyoga fra 50 år
    Start: 30.04.18
    mandag 12:00
    Sanne Petersen
    Roskilde, Gråbrødre Skole, Roskilde -
  • @navn
     
    Gourmanden og hans venner
    Start: 16.11.17
    torsdag 17:00
    Gitte Kühne Plambek
    Roskilde, Østervangsskolen
  • @navn
     
    Gourmanden og hans venner
    Start: 23.11.17
    torsdag 17:00
    Gitte Kühne Plambek
    Roskilde, Østervangsskolen
  • @navn
     
    Græsk for begyndere
    Start: 02.11.17
    torsdag 17:00
    Hasse Petersen
    Roskilde, Absalons Skole
  • @navn
     
    Nye vaner - mere energi
    Start: 18.01.18
    torsdag 17:00
    Christina Lillholm
    Roskilde, Kildegården
  • @navn
     
    Patchwork - maratonsyning 20. jan 2018
    Start: 20.01.18
    lørdag 10:00
    Tove Nielsen
    Roskilde, Gråbrødre Skole, Roskilde -
  • @navn
     
    Ret og vrang strikning
    Start: 08.02.18
    torsdag 10:00
    Vibeke Nyrop
    Roskilde, Gråbrødre Skole, Roskilde -
  • @navn
     
    Skind og pels
    Start: 03.11.17
    fredag 18:00
    Susanne Nielsen
    Roskilde, Tjørnegårdsskolen
 

Er startet

  • @navn
     
    Dansk yoga
    tirsdag 17:00
    Louise Skou Andersen
    Roskilde, Trekronerskole
  • @navn
     
    EFFEKT-træning Gadstrup
    fredag 08:15
    Karina Skovgaard
    Roskilde, 1. sal
  • @navn
     
    Energiopbyggende Hatha yoga
    torsdag 17:45
    Kirsten Handrup Nikolaisen
    Roskilde, Trekronerskole
  • @navn
     
    Español VI Conversación y gramática
    torsdag 17:00
    Elise Weng
    Roskilde, Absalons Skole
  • @navn
     
    Fransk III - IV
    tirsdag 17:30
    Judith Børling Petersen
    Roskilde, Kildegården
  • @navn
     
    Gotved bevægelse og afspænding
    tirsdag 17:45
    Heidi Holmkvist
    Viby Sjælland, Peder Syv Skolen
  • @navn
     
    Gotved bevægelse og afspænding
    tirsdag 19:30
    Heidi Holmkvist
    Viby Sjælland, Peder Syv Skolen
  • @navn
     
    Hatha Yoga
    mandag 08:45
    June Horup
    Jyllinge, Spraglehøjgaard
  • @navn
     
    Hatha Yoga
    mandag 10:30
    June Horup
    Jyllinge, Spraglehøjgaard
  • @navn
     
    Hatha yoga fra 50 år
    mandag 12:00
    Sanne Petersen
    Roskilde, Gråbrødre Skole, Roskilde -
  • @navn
     
    Italiensk II - III
    torsdag 17:00
    Claudio Passilongo
    Roskilde, Absalons Skole
  • @navn
     
    Klaver
    mandag 12:00
    Else Ruth Skov
    Roskilde, Gråbrødre Skole, Roskilde -
  • @navn
     
    Kreativ Hobby
    mandag 19:00
    Tove Nielsen
    Jyllinge, Baunehøjskolen
  • @navn
     
    Patchwork
    lørdag 10:00
    Tove Nielsen
    Roskilde, Gråbrødre Skole, Roskilde -
  • @navn
     
    Patchwork
    lørdag 10:00
    Tove Nielsen
    Roskilde, Gråbrødre Skole, Roskilde -
  • @navn
     
    Puls og Pilates
    mandag 17:00
    Anne Hega Nielsen
    Roskilde, Klostermarksskolen
  • @navn
     
    Sang og stemmetræning
    mandag 15:45
    Tatiana K. Gudnæs
    Roskilde, Gråbrødre Skole, Roskilde -
  • @navn
     
    Sang på Munksøgård
    tirsdag 19:30
    Hanne Lassen
    Roskilde, Munksøgård
  • @navn
     
    Syng sammen
    fredag 11:00
    Claudio Passilongo
    Roskilde, Kildegården - det musiske hus
  • @navn
     
    Syning og design
    onsdag 19:00
    Sanne Lantow-Humble
    Roskilde, Gråbrødre Skole, Roskilde -
  • @navn
     
    Syning øvede
    mandag 12:30
    Annette Berg Enemark
    Roskilde, Gråbrødre Skole, Roskilde -
  • @navn
     
    Syning øvede
    mandag 09:30
    Annette Berg Enemark
    Roskilde, Gråbrødre Skole, Roskilde -
 

Klik på det enkelte kursus/foredrag for mere information og tilmelding.